Tera Yatırım
Yurtiçi Hisse Senedi | Tera Yatırım

Yurt İçi Hisse Senedi

Hisse senedi, anonim ortaklıklarca ihraç edilen ve anonim ortaklık sermaye payını temsil eden kıymetli evrak niteliğinde senetlerdir. Herhangi bir şirketin anaparasının eşdeğer parçasıdır ve bir ortaklığı veya mülkiyeti temsil eder. Hisse senetlerini ihraç etmek için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’dan izin almak zorunlu kılınmıştır. 

Tera Yatırım, SPK lisansına sahip olup; mevzuata uygun çalışan bir kurumdur. Tera Yatırım aracılığıyla Türkiye’nin büyük şirketlerine ortak olabilirsiniz.

Tera Yatırım, size gerekli eğitim ve analiz araçlarının yanı sıra kolay işlem yapmanızı sağlayacak işlem platformlarını da sunmaktadır.

Genel Müdürlük İşlem Birimimizden ve şubelerimizde bulunan danışmanlarınızdan finans piyasaları hakkında bilgi alabilir ve hisse senedi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Genel Müdürlük   :   +90 212 365 10 00
Akasya İrtibat Bürosu   :   +90 216 339 1000 Pbx
Antalya İrtibat Bürosu   :   +90 242 243 5000 Pbx
Ankara İrtibat Bürosu   :   +90 212 365 10 00 Pbx

İnternet şubemizde işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Matriks dağıtım şirketiyle işbirliğimiz sayesinde E-BROKER üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kredili İşlem

Hisse senetleri yatırımlarında daha yüksek risk alıp bu sayede getirilerini arttırmak isteyen yatırımcılarımıza, portföyleri ile orantılı miktarlarda SPK kurallarına uygun kredi kullandırılmaktadır.

Açığa Satış İşlemleri

Piyasada ve/veya bir hisse senedinde oluşacak fiyat hareketlerine yönelik olumsuz beklentileri olan yatırımcılarımıza,Sermaye Piyasası Kurulu tarafından belirlenen prensipler çerçevesinde hisse senedi bazında açığa satış yapma olanağı sunuyoruz.

Sermaye Piyasası Kurulu, düzenlemeleri çerçevesinde BIST 100 içerisinde yer alan (AGrubu) hisse senetlerinde açığa satış yapılabilmektedir. Ancak, yatırımcılarımızın pozisyonlarını istedikleri zaman istedikleri fiyattan kapatabilmeleri ve gerektiğinde ÖDÜNÇ piyasasından hisse senedi bulunabilmesi için kurum olarak temkinli davranıyoruz.

Neden Hisse Senedi'ne yatırım yapmalıyım?

  • Hisse senedine yatırım yaparak, şirkete ortak olma hakkını elde edersiniz.
  • Yatırım yaptığınız şirketin kar payı ve sermaye artırımına katılma hakkına sahip olursunuz.
  • Hisse senetleri, yatırımcıların piyasaların açık olduğu sürelerde dilediği zaman alıp dilediği zaman piyasada satabildiği bir finansal üründür.
  • Vergi avantajı vardır ve hisse senedi alım-satımından elde edilen gelire uygulanan stopaj oranı %0'dır.