Tera Yatırım
Yabancı para cinsinden uzun vadeli yatırım ile getiri elde etmek isterseniz Eurobond'u tercih edebilirsiniz. | Tera Yatırım

Eurobond ile Yatırım Yapın

Yabancı para cinsinden uzun vadeli yatırım ile getiri elde etmek isterseniz Eurobond'u tercih edebilirsiniz.

Eurobond Özellikleri

Eurobond’lar kurum, şirket veya devletler tarafından yurt dışında yabancı para cinsinden ihraç edilen (ağırlıklı olarak Amerikan Doları ve Euro), değişen vadelerde kuponlu borçlanma araçlarıdır.

Genellikle sabit faizli kupon ödemelidir, ancak değişken faizli kupon ödemeli Eurobond'lar da mevcuttur. Kupon ödeme dönemlerinde, yatırımcıya düzenli bir nakit akımı sağlar.

Standart işlem valörü iki veya üç iş günüdür.

Vade sonu beklenmeden piyasa koşulları çerçevesinde nakde çevrilebilir. Ancak fiyat riski mevcuttur. Eurobond fiyatları, uluslararası finansal piyasalardaki gelişmelerden ve aynı zamanda ihraç eden ülke veya kuruluşun mali veya ekonomik performansından etkilenmektedir.

Müşterilerimizin satın aldıkları kıymetler kendi hesaplarında kaydi olarak takip edilmekte ve Takasbank’ın Euroclear altındaki hesabında saklanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için https://www.takasbank.com.tr/tr/hizmetler/verilen-hizmetler/saklama-hizmetleri/global-saklama adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bilgi Formu