Tera Bugün

Tera Günlük Bülten 

YORUM

S&P Türkiye’nin kredi notu ve görünümünde değişikliğe gitmezken, ekonominin yılın ikinci yarısında toplanmasını beklediğini paylaştı. Bu hafta içeride veri akışı zayıf, ABD tarafından ise Çarşamba günü FOMC Toplantısı önem taşıyor. Haftaya Asya piyasaları sınırlı satışlarla başladı, ABD vadeli endekslerinde ise görünüm pozitif. BIST’in güne alıcılı başlamasını bekliyoruz. Yukarıda 1.195-1.200 bölgesi direnç konumunda iken, aşağıda 1.175-1.180 bölgesi destek yönlü izlenebilir.  

İZLENECEKLER

Temmuz’20 Kapasite Kullanım Oranı

Temmuz’20 Reel Kesim Güven Endeksi

TTRAK 2ç20 Bilanço

ŞİRKET HABERLERİ 

—TAVHL yılın ikinci çeyreğinde TL694mn zarar açıkladı, ortalama beklenti şirketin TL602mn zarar açıklaması yönündeydi. İlk yarıyıldaki zarar ise TL1.07mr oldu (1y19 ise TL388mn kar). İkinci çeyrekte ciro yıllık bazda %82 azalışla TL215mn ile tahminleri karşılamadı.   

—ITTFH bağlı ortaklığı Selva Gıda AŞ’nin halka arzına ilişkin yürütülen çalışmalar kapsamında esas sözleşmenin ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi için kurula izin başvurusunda bulunulduğunu paylaştı.      

—TTKOM’un gerçekleşen genel kurulunda hisse başı nakit TL0.1719 nakit kar payı dağıtım kararı onaylandı, hak kullanım tarihi ise 28 Temmuz olarak belirlendi.    

—BFREN 29 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında üretime periyodik bakım ve yıllık izin dönemi nedeniyle ara verileceğini açıkladı.

Borsa İstanbul, payları yakın izleme pazarında işlem gören Kapital Yatırım Holding’in (KPHOL) kotasyon yönergesinin ilgili maddesi kapsamında 27 Temmuz itibarıyla borsa kotundan çıkarılacağını açıkladı.   

 

Her türlü soru ve öneriniz için arastirma@terayatirim.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

Burada yer alan bilgiler halka açık kaynaklardan veya Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir addedilen diğer kaynaklardan derlenmiştir. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin söz konusu bilgi ve görüşlerde meydana gelebilecek değişikliklerden yatırımcıları haberdar etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu bilgilerin veya bu bilgilere dayalı olarak yapılan tahmin, çıkarım veya görüşlerin doğruluğu, tamlığı veya uygunluğuna ilişkin açık veya zımni hiçbir beyan veya taahhütte bulunmamaktadır. Burada yer alan hiçbir bilgi Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. veya başka bir şirket tarafından veya onlar adına her hangi bir kimseye, her hangi bir menkul kıymetin alınması veya satılması yönünde her hangi bir icap veya davet teşkil etmez. Bu rapor onu hazırlayan analistlerin raporda bahsedilen menkul kıymetlere ve şirketlere ilişkin kişisel görüşlerini içermektedir. Yatırımcılar burada bahsedilen şirketlerin menkul kıymetlerine ilişkin her hangi bir yatırım kararını, kendi özel yatırım amaçları ve mali durumlarını göz önünde bulundurarak, o şirket tarafından onaylanmış izahnameyi, sirküleri, kendi araştırmalarını ve bağımsız danışmanlarından aldıkları tavsiyeleri temel alarak yapmalıdır. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş., herhangi bir tarafın uğrayacağı doğrudan/dolaylı, maddi/manevi zararlar da dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın, hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez .