Tera Bugün

Tera Günlük Bülten 

YORUM

Günün ana gündem maddesi TCMB’nin faiz kararı olacak, piyasanın ve bizim beklentimiz haftalık repo faizinin sabit bırakılarak %8.25 düzeyinde kalması yönünde. Bugün küresel piyasalarda görünüm yatay, BIST’in de güne benzer şekilde başlamasını bekliyoruz. Teknik olarak aşağıda 117bin seviyesi destek, yukarıda ise 120bin seviyesi direnç konumunu bugün için de sürdürmekte. 

İZLENECEKLER

—TCMB Faiz Kararı (bekl: %8.25)

—Temmuz’20 TÜİK Tüketici Güven Endeksi

—ARCLK 2ç20 Bilanço

ŞİRKET HABERLERİ 

—TOASO Bursa fabrikasında planlı yılık izin ve bakım-onarım çalışmaları sebebiyle iki hafta süreyle üretime ara verileceğini açıkladı. 

—NATEN güneş enerjisi santralleri müteahhitlik faaliyetleri kapsamında %100 bağlı ortağı olan Esenboğa Elektriğin toplam KDV dahil TL13.7mn tutarında çatı güneş santrali yapım sözleşmesi imzaladığını açıkladı.    

—NTHOL Arnavutluk, Ukrayna ve Karadağ’da otel ve casino işletmeciliği yapmak üzere yatırımlara başlanacağını açıkladı.  

—TTRAK Ankara ve Erenler fabrikalarında yıllık planlı bakım çalışmaları nedeniyle toplam 8 iş günü üretime ara verlieceğini bildirdi.  

—EKGYO bugün hisse başı TL0.02 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirecek.

—SANKO bugün hisse başı TL0.09 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirecek.

 

Her türlü soru ve öneriniz için arastirma@terayatirim.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

Burada yer alan bilgiler halka açık kaynaklardan veya Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir addedilen diğer kaynaklardan derlenmiştir. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin söz konusu bilgi ve görüşlerde meydana gelebilecek değişikliklerden yatırımcıları haberdar etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu bilgilerin veya bu bilgilere dayalı olarak yapılan tahmin, çıkarım veya görüşlerin doğruluğu, tamlığı veya uygunluğuna ilişkin açık veya zımni hiçbir beyan veya taahhütte bulunmamaktadır. Burada yer alan hiçbir bilgi Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. veya başka bir şirket tarafından veya onlar adına her hangi bir kimseye, her hangi bir menkul kıymetin alınması veya satılması yönünde her hangi bir icap veya davet teşkil etmez. Bu rapor onu hazırlayan analistlerin raporda bahsedilen menkul kıymetlere ve şirketlere ilişkin kişisel görüşlerini içermektedir. Yatırımcılar burada bahsedilen şirketlerin menkul kıymetlerine ilişkin her hangi bir yatırım kararını, kendi özel yatırım amaçları ve mali durumlarını göz önünde bulundurarak, o şirket tarafından onaylanmış izahnameyi, sirküleri, kendi araştırmalarını ve bağımsız danışmanlarından aldıkları tavsiyeleri temel alarak yapmalıdır. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş., herhangi bir tarafın uğrayacağı doğrudan/dolaylı, maddi/manevi zararlar da dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın, hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez .