Tera Bugün

Tera Günlük Bülten 

YORUM

Dün FED Başkanı Powell yaptığı konuşmada enflasyonda sorun görülmedikçe faizlerin yükseltilmeyeceğini belirtti. Diğer yandan Biden ise salgınla mücadele ve ekonomik canlılık için $1,9 Trilyon'luk teşvik paketini açıkladı. Dün ABD piyasaları günü pozitif tarafta tamamladı, bugün ise vadeli endekslerde satışlar görülmekte. BIST ise dün günü %0.81 düşüşle tamamladı, XBANK'ta geri çekilme %1.44 oldu. Bugün BIST'in güne küresel piyasalara benzer şekilde satışlarla başlamasını bekliyoruz, 1565 direnci kalıcı olarak kırılmadıkça olası gün içi yukarı hareketler tepki niteliğinde kalabilir.

İZLENECEKLER

—Ocak'21 TCMB Beklenti Anketi

ŞİRKET HABERLERİ 

—MAALT Antalya'da bulunan Talya Otel'in yeniden yapımı için imar planına yönelik bazı şahıslar tarafından açılan davanın mahkeme tarafından reddedildiği, bütün idari süreçlerin tamamlanmasının ardından yatırım çalışmalarına başlanabileceği açıklandı. 

—Işık Plastik Sanayi ve Dış Ticaret Pazarlama AŞ'nin borsada işlem görmesine yönelik yaptığı başvuru kurul tarafından onaylandı. 

Rapora Katkıda Bulunanlar

Haydar Akçayoğlu                                 Enver Erkan

hakcayoglu@terayatirim.com                eerkan@terayatirim.com

Her türlü soru ve öneriniz için arastirma@terayatirim.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

Burada yer alan bilgiler halka açık kaynaklardan veya Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir addedilen diğer kaynaklardan derlenmiştir. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin söz konusu bilgi ve görüşlerde meydana gelebilecek değişikliklerden yatırımcıları haberdar etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu bilgilerin veya bu bilgilere dayalı olarak yapılan tahmin, çıkarım veya görüşlerin doğruluğu, tamlığı veya uygunluğuna ilişkin açık veya zımni hiçbir beyan veya taahhütte bulunmamaktadır. Burada yer alan hiçbir bilgi Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. veya başka bir şirket tarafından veya onlar adına her hangi bir kimseye, her hangi bir menkul kıymetin alınması veya satılması yönünde her hangi bir icap veya davet teşkil etmez. Bu rapor onu hazırlayan analistlerin raporda bahsedilen menkul kıymetlere ve şirketlere ilişkin kişisel görüşlerini içermektedir. Yatırımcılar burada bahsedilen şirketlerin menkul kıymetlerine ilişkin her hangi bir yatırım kararını, kendi özel yatırım amaçları ve mali durumlarını göz önünde bulundurarak, o şirket tarafından onaylanmış izahnameyi, sirküleri, kendi araştırmalarını ve bağımsız danışmanlarından aldıkları tavsiyeleri temel alarak yapmalıdır. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş., herhangi bir tarafın uğrayacağı doğrudan/dolaylı, maddi/manevi zararlar da dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın, hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez .

Geçmiş Kayıtlar

Tarih Açıklama Aksiyon
25/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
24/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
23/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
22/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
19/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
18/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
17/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
16/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
15/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
12/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle