Tera Bugün

Tera Günlük Bülten 

YORUM

Bugün FED Başkanı Powell Tsi 20:30'da sanal ortamda gerçekleştirilecek konferansta konuşma gerçekleştirecek, gün içerisinde takip edilecek önemli makro veri akışı ise bulunmuyor. Teşvik beklentilerine yönelik iyimserlik ile ABD piyasaları dün günü pozitif tarafta tamamladı, bugün ise küresel piyasalarda benzer görünüm korunmakta. BIST'dün günü %0.63 yükselişle tamamladı, aşılama takviminin Türkiye'de de başlaması ile beraber turizm ve ulaştırma sektörü hisselerinde kazançlar görüldü, XULAS günü %2.04 yükselişle tamamladı. Bugün de endeksin güne küresel piyasalara benzer şekilde pozitif tarafta başlamasını bekliyoruz.   

ŞİRKET HABERLERİ 

—VERTU %25 oranında iştirak ettiği Golive Yazılım Hizmetleri AŞ'nin halka arz çalışmalarına başlanmasına karar verildiğini açıkladı. 

—MNDRS bağlı ortaklıkları Akça Enerji ve Tan Elektrik Üretim ile devralma suretiyle kolaylaştırılmış usulde birleşme kararı aldığını, tebliğ gereğince ayrılma hakkının doğmayacağını açıkladı. 

—Avisa Emeklilik ve Hayat AŞ (AVISA), emeklilik fonlarının FONET paylarında sahip olduğu pay oranının %5'i geçtiğini açıkladı. 

—GOLTS 11 Aralık tarihinde duruş bildirimi bulunulan 2. fırınının bakım ve onarım işlemlerinin tamamlanması neticesinde dün yeniden faaliyete geçtiğini paylaştı. 

Rapora Katkıda Bulunanlar

Haydar Akçayoğlu                                 Enver Erkan

hakcayoglu@terayatirim.com                eerkan@terayatirim.com

Her türlü soru ve öneriniz için arastirma@terayatirim.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

Burada yer alan bilgiler halka açık kaynaklardan veya Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir addedilen diğer kaynaklardan derlenmiştir. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin söz konusu bilgi ve görüşlerde meydana gelebilecek değişikliklerden yatırımcıları haberdar etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu bilgilerin veya bu bilgilere dayalı olarak yapılan tahmin, çıkarım veya görüşlerin doğruluğu, tamlığı veya uygunluğuna ilişkin açık veya zımni hiçbir beyan veya taahhütte bulunmamaktadır. Burada yer alan hiçbir bilgi Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. veya başka bir şirket tarafından veya onlar adına her hangi bir kimseye, her hangi bir menkul kıymetin alınması veya satılması yönünde her hangi bir icap veya davet teşkil etmez. Bu rapor onu hazırlayan analistlerin raporda bahsedilen menkul kıymetlere ve şirketlere ilişkin kişisel görüşlerini içermektedir. Yatırımcılar burada bahsedilen şirketlerin menkul kıymetlerine ilişkin her hangi bir yatırım kararını, kendi özel yatırım amaçları ve mali durumlarını göz önünde bulundurarak, o şirket tarafından onaylanmış izahnameyi, sirküleri, kendi araştırmalarını ve bağımsız danışmanlarından aldıkları tavsiyeleri temel alarak yapmalıdır. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş., herhangi bir tarafın uğrayacağı doğrudan/dolaylı, maddi/manevi zararlar da dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın, hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez .

Geçmiş Kayıtlar

Tarih Açıklama Aksiyon
25/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
24/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
23/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
22/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
19/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
18/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
17/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
16/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
15/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
12/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle