Tera Bugün

Tera Günlük Bülten 

YORUM

Bugün Ekim ayı İşsizlik Oranı ve Kasım ayı Ödemeler Dengesi rakamları açıklanacak, günün devamında ise Kabine Toplantısı gerçekleştirilecek. ABD tarafında Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi, Trump'ın görevden azil edilmesine ilşikin sürece başlaycaklarını açıkladı. Asya piyasalarında bugün görünüm genel olarak pozitif, ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde ise satışlar görülmekte. 7.2500 seviyesinden destek bulan USDTRY yukarı yönlü tepki hareketine devam ediyor. BIST'in güne sınırlı satışlarla başlamasını bekliyoruz. 

İZLENECEKLER

—Kasım'20 Ödemeler Dengesi (Foreks bekl: -$3.55mr)

—Ekim'20 İşsizlik Oranı

ŞİRKET HABERLERİ 

—ISCTR 2021 yılı beklentilerini paylaştı. Banka toplam kredi büyümesinin %11-12 aralığında, TL kredi artışını %15'e yakın, YP kredilerdeki azalışı ise %2'ye yakın öngörüyor. Mevduat büyümesinin %10-11 aralığında, ortalama özkaynak karlılığı %12, net ücret&komisyon gelirindeki artışı %15 dolayında, takipteki krediler oranının ise %6.5'in altında olması bekleniyor. 

—GARAN Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan denetim neticesinde İstanbul Valiliği'nce bankaya TL110.1mn tutarında idari para cezasının tebliğ edildiğini açıkladı. 

—AEFES 4ç20'ye ilişkin bir özet yayınladı. Buna göre konsolide satış hacminin yılın son çeyreğinde yıllık bazda %4.9 büyüme gösterdiği, bira grubunda %4.1 azalış görülürken, CocaCola İçecek tarafında %11.7 artış görüldüğünü paylaştı. Tüm yıl konsolide satış hacminin ise yıllık bazda %1.2 düşüş kaydettiği belirtildi. 

—CEMTS bugün 2019 yılı karının ikinci taksidi olarak hisse başı brüt TL0.038 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirecek. 

Rapora Katkıda Bulunanlar

Haydar Akçayoğlu                                 Enver Erkan

hakcayoglu@terayatirim.com                eerkan@terayatirim.com

Her türlü soru ve öneriniz için arastirma@terayatirim.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

Burada yer alan bilgiler halka açık kaynaklardan veya Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir addedilen diğer kaynaklardan derlenmiştir. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin söz konusu bilgi ve görüşlerde meydana gelebilecek değişikliklerden yatırımcıları haberdar etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu bilgilerin veya bu bilgilere dayalı olarak yapılan tahmin, çıkarım veya görüşlerin doğruluğu, tamlığı veya uygunluğuna ilişkin açık veya zımni hiçbir beyan veya taahhütte bulunmamaktadır. Burada yer alan hiçbir bilgi Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. veya başka bir şirket tarafından veya onlar adına her hangi bir kimseye, her hangi bir menkul kıymetin alınması veya satılması yönünde her hangi bir icap veya davet teşkil etmez. Bu rapor onu hazırlayan analistlerin raporda bahsedilen menkul kıymetlere ve şirketlere ilişkin kişisel görüşlerini içermektedir. Yatırımcılar burada bahsedilen şirketlerin menkul kıymetlerine ilişkin her hangi bir yatırım kararını, kendi özel yatırım amaçları ve mali durumlarını göz önünde bulundurarak, o şirket tarafından onaylanmış izahnameyi, sirküleri, kendi araştırmalarını ve bağımsız danışmanlarından aldıkları tavsiyeleri temel alarak yapmalıdır. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş., herhangi bir tarafın uğrayacağı doğrudan/dolaylı, maddi/manevi zararlar da dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın, hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez .

Geçmiş Kayıtlar

Tarih Açıklama Aksiyon
25/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
24/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
23/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
22/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
19/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
18/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
17/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
16/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
15/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle
12/02/2021 Tera Günlük Bülten Görüntüle