BIST

1990 yılında kurulan Tera Yatırım, yerli-yabancı bireysel ve kurumsal yatırımcılara yurtiçi ve uluslararası sermaye piyasalarını anlık olarak izleyerek,uzman kadrosuyla pay sahiplerini doğru ve tam zamanında bilgilendirerek, aktif olarak hisse senedi işlemlerine aracılık etmektedir.

Genel Müdürlük İşlem Birimimizden ve şubelerimizde bulunan danışmanlarınızdan finans piyasaları hakkında bilgi alabilir ve hisse senedi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Genel Müdürlük : +90 212 365 10 00
Antalya İrtibat Bürosu : +90 242 243 50 00

İnternet şubemizde işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Matriks dağıtım şirketiyle işbirliğimiz sayesinde E-BROKER üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kredili İşlem

Hisse senetleri yatırımlarında daha yüksek risk alıp bu sayede getirilerini arttırmak isteyen yatırımcılarımıza, portföyleri ile orantılı miktarlarda SPK kurallarına uygun kredi kullandırılmaktadır.

Açığa Satış İşlemleri

Piyasada ve/veya bir hisse senedinde oluşacak fiyat hareketlerine yönelik olumsuz beklentileri olan yatırımcılarımıza,Sermaye Piyasası Kurulu tarafından belirlenen prensipler çerçevesinde hisse senedi bazında açığa satış yapma olanağı sunuyoruz.

Sermaye Piyasası Kurulu, düzenlemeleri çerçevesinde BIST 100 içerisinde yer alan (AGrubu) hisse senetlerinde açığa satış yapılabilmektedir. Ancak, yatırımcılarımızın pozisyonlarını istedikleri zaman istedikleri fiyattan kapatabilmeleri ve gerektiğinde ÖDÜNÇ piyasasından hisse senedi bulunabilmesi için hisse senetlerininde kurum olarak dikkatliyiz.